Városmissziós házas csoport

A 2007-es budapesti városmissziós találkozó kapcsán a családos közösségeknek egy külön sátrat alakítottunk ki a templomkertben. A bemutatkozások kapcsán akkor még csak 4 családos közösség képeit , élményeit raktuk ki a sátor falára és beszélgettünk a betérőkkel. A misszió lényege, hogy megszólítson, hívjon Krisztussal való közösségre új tagokat. Körbe néztünk a templomba járó új családok között és ennek a gondolatnak folytatásaként közösségi együttlétre hívtuk őket az ősházas és a 2. családos közösség mintájára és tapasztalataira alapozva. A közösség sokszínű, főleg a Don Bosco iskola környezetéből kerültek ki. A 7 család, 16 lány gyermekkel, 7 fiú gyermekkel mint a Szentlélek hét ajándéka világít a világban. A gyermekek lassan felnőnek, így Nóri 3 évvel ezelőtti esküvőjével, fiúnk Zsombor augusztusra tervezett esküvőjével már újabb közösségek jönnek létre.

Hónapról hónapra találkozunk mindig más családnál. A MÉCS közösség tematikus anyagait hívjuk segítségül. Egyre többen vagyunk a havi egy alkalommal Henrik atya által megtartott házas hittanokon. Az adventi és a nagyböjti előkészületek alatt a meghívott atyák is időt szakítanak ránk és lelki tartalommal, útravalóval látnak el minket. Itt emlékeznénk rájuk szeretettel, köszönettel: Hollai Antal atya, Erdős Attila atya, Vénusz Gellért atya, Fülöp Ákos atya, dr Gável Henrik atya, Becker Norbert Gyula lelkész (több alkalommal), II. János Pál Iskola Légió Christi atyái. Évente közös színház ( lsd.pl. régi cikk Jó gyermekek képes könyve) és a 6 évig fennálló reggeli kávékör is lelki élményeinket gazdagította. Nyári táboraink voltak: 2008 Óbudavár,2009 Devecser, 2011 Torockó,2013 Hont,2015 Csopak, 2017–ben a plébánia által szervezett leányfalui házas hétvégére szeretnénk eljutni áprilisban, ezen alkalommal szívesen ismerkednénk meg új tagokkal is.

Kapcsolat tartó Kitty és András