1. A karitászcsoport szeretné megszervezni, hogy önkéntesek segítsék idős vagy beteg testvéreinket a bevásárlásban, az ügyek intézésében. Így segíteni tudunk nekik abban, hogy otthonuk elhagyása nélkül, a fertőzésveszélyt elkerülve boldoguljanak a következő nehéz időszakban. Kérjük a híveket, hogy jelezzék a lajosmobil(at)gmail.com címen e-mailben, vagy a telefonon plébánián, ha segítséget kérnek, vagy olyan személyről van tudomásuk aki segítséget kér! Fontos, hogy csak olyan személyről küldjenek jelzést, aki maga is kéri a segítséget. Ha rászorul ugyan, de nem fogadja el a segítségünket, akkor feleslegesen mozgósítjuk az önkénteseket.Várjuk olyan önkéntesek jelentkezését, akik szívesen segítenének a veszélyeztetett testvérek egészségének megóvásában. Kifejezetten olyan önkénteseket keresünk, akik felelősségteljesen ügyelnek a járványügyi intézkedések betartására, de néha azért kimozdulnak otthonról bevásárolni, ügyeket intézni.
  2. Jóllehet a járvány miatt elmaradnak templomainkban a vasárnapi és hétköznapi nyilvános szentmisék, a szentmisékre felvett szándékokért aznap a plébános elmondja a szentmisét. Amennyiben valaki ragaszkodik hozzá, hogy az általa kért szentmisén jelen legyen, úgy kérjük ezt még a szentmisék előtt napokkal internet (email cím: iroda(at)albertfalviplebania.hu) vagy telefon útján jelezni. Ebben az esetben a szentmise elmondását elnapoljuk egy közösen egyeztetett időpontra áttéve, amikor ismét lehet már nyilvános szentmiséket tartani. A templom hétfőtől-szombatig 08:00-20:00 óráig, vasárnap: 10:00-20:00 óráig mindig nyitva lesz.