Apaklub

A klub megalakításának szándéka

„A férfi tehát, aki láthatóvá teszi és újra éli a földön Isten atyaságát, arra van hivatva, hogy biztosítsa valamennyi családtagja harmonikus fejlődését.”
(vö. Szent II. JÁNOS PÁL PÁPA APOSTOLI BUZDÍTÁSA – FAMILIARIS CONSORTIO.)

A közösség működésének alapelvei

• Befogadó
  • Egymást kiegészítő > Segítő
  • De NEM: minősítő, leszóló, moralizáló, tanácsot adó, kiközösítő
  • DE UGYANAKKOR:
    • Kifelé zárt, azaz nem adjuk ki egymást, főleg nem a világ gyermekeinek
    • Kevés „ÉN” helyett, sok „MI”

Célok

• Cselekvő szeretet gyakorlása
  • Egymás megismerése, segítése, megerősítése, testvéri közösség kialakítása
  • Tanúságtétel, nem tanácsadás
  • Meghatározott időközönként közös eseményeken történő részvétel

A klub tevékenységi köre

• Oltári szolgálat közössége
  • Közös szentségimádás és elmélkedés közössége
  • Körmenetek tanúságtevő közössége
  • Rózsafüzér társulat férfi közössége
  • Egyházi ünnepek > főünnepek közös, liturgiában történő ünneplése – oltári szolgálatban
  • Meghonosítják például Szent József ünnepén (05.01.) a plébániai „Apák napját”
  • Nem titkolt célja továbbá a klubnak, hogy a plébániai hitéletbe bevonják a gyermekeket, így erősítsék a ministráns- (fiúk) és kórusközösséget (lányok)
  • Őszi és tavaszi időszakban egy-egy rövid zarándoklat és/vagy kirándulás közösen a gyerekekkel

A klub tagjai

Szentségi életet élő férjek és apák

Közösségi ház

A klub összejöveteleinek időpontja

Minden páratlan hét keddi napján

A klub alkalmainak felépítése

• Közös ima: javasolt az esti dicséret közös elimádkozása vagy rózsafüzér
  • Előre meghatározott téma feldolgozása, bemutatása, megvitatása (Ennek meghatározása, személyekre történő delegálása az alakuló nap feladata. Kiváló lehetőség például az 52.NEK.)
  • Alkalmanként külső előadó meghívása
  • Szabadon elmondott könyörgések

Napi imádságunk

Uram, Istenem, Te megajándékoztál azzal, hogy édesapa lehetek. A Tőled kapott szeretet kegyelmével a szívemben, örömmel fogadom mindennap az apasággal járó, sokszor nehéz feladatokat. Add kegyelmed, hogy ezeket a feladatokat, a Te Dicsőségedre, Neked tetszően, el tudjam végezni! Segíts, kérlek, hogy a Mindenkor Szeplőtelen Szűz Mária, Szent József és Szent Imre közbenjárásával gyermekeimet a Te szeretetedre és dicsőségedre tudjam nevelni. A Szent Család élete példa legyen családom számára. Tudjam őket okosan szeretni, összetartani és óvni a világ veszélyeitől és csábításaitól.

Jelentkezés

Ha felkeltette érdeklődésedet az apaklub, akkor jelentkezz Pernitz Ákos diakónusnál! Várunk szeretettel!