Augusztus utolsó teljes hetében -az albertfalvi szalézi animátorok szervezésében immáron 10. szülinapját "ünneplő"- Csillag Tábor idén is megszervezésre került a plébánia gyermekei, fiataljai számára. Csaknem 80-an tölthettük együtt ezt az élményekkel tűzdelt öt napot. Hétfőn (augusztus 21-én) azonban még egy kerek évfordulót ünnepelhettünk meg közösen is: Szalézi Szent Ferencnek - a szalézi rend névadójának - 450. születésnapját. A Szent tiszteletére az Ő gondolataival kezdtünk és zártunk énekes imádságok kereteiben minden napot. A hétköznapokban általunk is tehető apró csodák, a szeretetben való kreativitás, a jó párbeszéd fontossága, egy cseppnyi szeretet, amivel mások felé fordulhatunk illetve, hogy lássák rajtunk, milyen jó az Isten…; ezek voltak egy - egy nap vezérgondolatai.

A hét folyamán a Budapesti Ciszterci Szent Imre Gimnázium udvarán sport napot tartottunk, a martonvásári kastélyparkban a sok program mellett egy akadályversenyt rendeztünk, Albertfalván számháborúztunk, valamint a templomkertben előadásokat hallgattunk; az óbudai szalézi oratóriumban mindenki nagy örömére vizes játékok kerültek napirendre, valamint Kelenvölgyben is mókával és kacagással töltöttük az időt. Ezen a napon délután még Huszti Zoltán atya is meglátogatott bennünket, valamint ő tartotta a tábort záró szent misénket is. Péntek délután, a hét folyamán készített felvételekből összeállított videó levetítésével zártuk le közösen ezt az élményekkel teli hetet a Don Bosco iskolában.

Köszönjük a plébániának, az iskoláknak és minden támogatónknak a segítséget, mellyel hozzájárultak örömteli hetünkhöz!

Jövőre is minden fiatalt sok szeretettel várunk!

Az albertfalvi szalézi animátorok nevében:

Fejes Orsolya