2021. dec. 23. 22:31
Sümegh László tősgyökeres albertfalvi lokálpatrióta mesél az életéről, Albertfalva múltjáról és jövőjéről. Nyolc könyve közül kettő kimondottan Albertfalváról szól. 2013-ban jelent meg az Albertfalvi történetek, majd 2018-ban az Albertfalvi emlékképek című kötet. Így nem véletlen, hogy a helybéliek Albertfalva krónikásaként tekintenek rá.
2019. júl. 4. 10:24
– Akinek a szolgálat a legfontosabb. Kedves Zoli atya! Köszönöm, hogy elfogadtad a meghívásunkat és interjút adsz az Egyház-községi Levél olvasóinak! Több albertfalvi közösség előtt is tanúságot tettél hitedről, hivatásodról. Kérlek, beszélj egy kicsit magadról, az életutadról! Még akkor sem szeretek magamról beszélni, ha éppenséggel rólam van szó. Nem én vagyok a fontos, hanem a Feltámadott Krisztus, őróla és az ő szolgálatáról szeretek szólni, őt szeretném hirdetni. Közeljövőben esedékes primiciámon is ezt szeretném hangsúlyozni: bár az ünnep látszólag az újonnan szentelt papról – rólam – szól, de valójában az Urat, az Ő dicsőségét ünnepeljük...
2018. jún. 19. 18:13
Immár hagyományosnak számító cikksorozatunkban közösségünk papi, diakónusi hivatást választó tagjaival beszélgetünk felszentelésük alkalmából. Ezúttal Szivák Tamás atyával beszélgettem életről, családról, papi hivatásról – és a lézergravírozó gépről...