2023. nov. 5. 20:08
Tanúságtételek a 2023-as HOLYWIN 12 órás dicsőítésről
2021. dec. 5. 20:20
Karácsony környékén sokszor hallhatunk papjainktól ehhez hasonlókat: „A Karácsony öröme akkor az igazi, ha Jézus megszületik a TE szívedben.””Ha kinyitod a szíved ajtaját, átélheted a Karácsony igazi örömét.” Ez biztosan nagyon igaz, és ilyenkor őszintén szólva mindig kicsit elszégyellem magamat, mert arra gondolok: Jézusom, honnan fogom én azt tudni, hogy megszülettél-e a szívemben vagy sem? Milyen az az „igazi” öröm, „igazi” Karácsony?...
2021. szept. 30. 18:42
A nemrég lezajlott Eucharisztikus kongresszus gyümölcseit akkor érdemes befőttként eltenni a spájzba, ha vállaljuk, hogy rendszeresen “lakmározunk belőle”. Az „első falatot” a legutolsó előadás emlékeiből venném (péntek délutáni fakultáció), amelyen részt vettem. Cenacolo Közösség – Mons. Andrea Dellatorre és Georg Schwarz A péntek délutáni fáradtságra gyógyír volt a Cenacolo közösség közös táncokkal fűszerezett (!) bemutatkozása, tanúságtétele. A tetovált testű, valaha drog és alkohol rabságában szenvedő fiatalokra gondolva, csillogó szempárok, széles mosolyok és vidám, életörömről tanúskodó ifjak jutnak eszembe, de tanúságtételük egyben megrendítő is.
2021. jún. 2. 15:44
Ne sajnáljátok és ne féltsétek a gyermekeiteket, amiért a világ, amelyben felnőnek, nem olyan, mint amilyen volt! Isten teremtette őket, és pontosan abba az időpillanatba hívta őket, amelyben élnek. Létük nem véletlenszerű és nem baleset. Úgy neveljétek őket, hogy tudják, Isten gyermekeiként mekkora erő övezi őket! Ismertessétek meg velük Isten szavának hatalmát! Tanítsátok őket, hogy hitben járjanak, tudván, hogy Isten uralkodik mindenek felett! Bátorítsátok őket a felismerésre, hogy képesek megváltoztatni a világot! Ne félni és csüggedni tanítsátok őket a világ állapota miatt, hanem remélni, hogy tenni tudnak érte!
2020. nov. 11. 21:22
Írország legidősebb lakosa, Nancy Stewart tollat ragadott, hogy papírra vesse a pandémiával kapcsolatos bátorító gondolatait. Tanácsai bármilyen nehéz helyzetben hasznosak lehetnek. Gyöngéd, kedves szavai valóban segítenek abban, hogy az életet más szemszögből nézzük, és egyszerű tanácsai, például hogy igyunk egy csésze teát és imádkozzuk a Rózsafüzért, igazán olyan dolgok, amelyeket mindenki be tud iktatni a mindennapjaiba. Szóval szánjunk egy kis időt rá, olvassuk el a levelét, amelyet Paddy McCafferty belfasti plébános tett közzé a Facebookon!
2020. ápr. 9. 19:23
Csak akkor tudjuk megélni az igazi magasságot, ha már jártunk lent, a mélyben is. A mélységhez képest (viszonyítva) lesz magas bármi. A jó fogalma csak a rossz tükrében nyeri el a jelentését. Meg kell tapasztalnunk, hogy milyen rossz lent, a mélyben. Amikor minden vágyunk az, hogy a rossz elmúljon és visszaálljon a rend. Mert a rend jó. És a jó, maga, Krisztus. Minden élőlény egyetlen őszinte igénye és vágya. A teljesen jó, a tökéletes...
2020. febr. 10. 14:36
Szüleim és családom elmondása szerint kb. 2 éves lehettem, amikor is megbetegedtem. A körzeti orvos, aki egy kedves zsidó ember volt, majdnem naponta járt hozzánk, mivel napról napra rosszabbul voltam, se játszani, se mászkálni nem tudtam. Nagyon legyengült voltam. Szüleim kétségbeesetten próbáltak segíteni rajtam, ezért Édesapám gondolt egyet és egyik nap elindult velem...
2018. nov. 18. 22:40
...Eljött az első alkalom, leültem a már megszokott padba az Úr elé. Amint megérkeztem, elcsendesedtem és megéreztem az Úr jelenlétét, rájöttem mekkora hibát akartam elkövetni azzal, hogy le akartam mondani ezekről az alkalmakról. Már az első percekben béke és nyugalom árasztott el...
2018. nov. 18. 22:34
Idén szeptemberben jöttem rá, hogy immár elmondhatom: egy éve veszek részt rendszeresen az albertfalvi plébánián a lelkiőrség szolgálatban. A vállveregetések és egyéb elismerések várása és elvárása helyett viszont inkább megkísérlem, hogy hét pontban összefoglaljam, mit is jelentett ez személyesen eddig nekem...
2018. nov. 18. 22:28
Csodálatos dolog, hogy bármikor beülhetünk Elé és Vele lehetünk. Ha csak néhány percre is, de olyan jó a napi teendőink közepette, megpihenni Nála! Korábban, amikor a Lányomat még elkísértem az iskolába, és délután jöttem érte, de még nem volt négy óra, - gondoltam, hogy meglátogatom addig Jézust! Olyan jó volt látni, hogy ez a gondolat nemcsak bennem fogant meg! Háromnegyed négy körül oly’ sokan vendégeskedünk Krisztusnál…